پایان نامه ارشد : بررسی چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

تکه ای از متن پایان نامه :

          10- مرحله افول و پیری (فرح‌بخش،1392).

پدر یا مادر شدن اتخاذ یک تأثیر جدید در زندگی می باشد که تا این زمان زوجین، هیچ‌گاه چنین تجربه‌ای نداشته‌اند و لازم می باشد برای این تغییرات و ایفای تأثیر جدید، آمادگی داشته و با آن سازگار شوند. به عنوان مثال- امنیت[1] 2-مراقبت[2]  3- کنترل[3]  4- تحریک ذهنی[4]

توسعه این جریان فرایند پیچیده‌ای می باشد. اگر هر  یک  از این نیازها به درستی برآورده نشود، بستر ساز معضلات دیگری خواهند گردید و ممکن می باشد نیاز به خانواده درمانی و زوج درمانی را ایجاب کند.

– نیازهای مربوط به امنیت: یعنی این که کودکان تنها و بدون مراقبت نمانند، حفاظت از کودک برای جلوگیری از اتفاقات و تصادفات و … می باشد . کوتاهی در برآوردن این نیاز ممکن می باشد منجر به سوءاستفاده از کودک، آسیب، تجاوز یا تصادف ناگهانی گردد.

– نیازهای مربوط به مراقبت: طرفداری از بچه‌ها از نظر فضا، سرپناه، پیوستگی و همدلی، درک شدن و طرفداری عاطفی – هیجانی ، مستلزم فهم نیازهای کودک برای مراقبت از او می باشد. کوتاهی در این قسمت ممکن می باشد به درجاتی از معضلات هیجانی منجر گردد .

– نیازهای مربوط به کنترل: جریان ایجاد قوانین روشن و برقراری محدودیت‌هایی برای هدایت و مراقبت از کودکان و اطمینان از درنظرگرفتن خواسته‌های آن‌ها و همچنین اعمال پاداش و تنبیه های مناسب برای اطاعت یا عدم اطاعت از این قوانین ، بیانگر این می باشد که کودکان نیاز به کنترل شدن دارند . در صورتی که این جریان رعایت نشود مسائل و معضلات انضباطی ممکن می باشد به وجود آید(کار[5]،2012).

[1] safty

[2] care

[3] control

[4] Intellectual stimulation

[5] carr


 مطالعه چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه