پایانامه کارشناسی ارشد با موضوع : بررسی حقوق مالکانه اشخاص متعاقب اجرای طرح کمیسیون ماده پنج

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه حقوق مالکانه اشخاص متعاقب اجرای طرح کمیسیون ماده پنج

تکه ای از متن پایان نامه :

 

استحفاظی» بهره گیری شده می باشد  که مقصود از این عبارت، همانا حریم مذکور در ماده 99 ق.ش می باشد. مؤید این ادعا، این که طبق بند 2 ماده 1 آیین‌نامه مربوط به بهره گیری از اراضی، احداث بنا و تأسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهرها  گفته شده که: «در شهرهایی که طرح جامع یا‌هادی برای آنها تهیه و به تصویب مراجع ذیربط رسیده و در طرح‌های مذکور، محدوده‌ی استحفاظی یا نفوذی مشخص گردیده می باشد، حریم شهر، همان محدوده‌ی  استحفاظی یا نفوذی می باشد و در مورد شهرهایی که فاقد طرح جامع یا‌هادی بوده و یا محدوده‌ی  استحفاظی یا نفوذی در طرح‌های مذکور تعیین نشده باشد، حریم شهر براساس ماده 99 الحاقی به ق.ش تعیین می‌گردد».

در قانون تعاریف محدوده و حریم شهر، روستا و شهرک و نحوه‌ی  تعیین آن و در ماده 2 آن آمده می باشد: «حریم شهر عبارت می باشد از قسمتی از اراضی بلافصل پیرامون محدوده شهر که نظارت و کنترل شهرداری در آن لازم است و از مرز تقسیمات کشوری شهرستان و بخش مربوطه تجاوز ننماید. به مقصود حفظ اراضی لازم و مناسب برای توسعه موزون شهرها با رعایت اولویت حفظ اراضی کشاورزی، باغات و جنگل‌ها، بند دوم- شهرداری

شهرداری معمولاً به بخشی شهری از تقسیمات کشوری گفته می‌گردد که به صورت یک ابر شرکت با قدرت خودگردان یا در حیطه قضایی اداره می‌گردد. همچنین اصطلاح شهرداری به معنی بدنه حاکم در یک شهرداری نیز اطلاق می‌گردد(نقل از وکیپدیا فارسی). شهرداری به ناحیه‌ای اطلاق می‌گردد که در آن، یک انجمن مربوط به شهر، دارای صلاحیت اعمال قدرت سیاسی بوده و خدمات دولتی محلی را مانند فاضلاب، پیش‌گیری از جرم و جنایت و خدمات آتش نشانی به عموم ارائه می‌دهد( قادری و قادری، 1386، ص12). در ایران، طرز تلقی عامه مردم از شهرداریها با آن چیز که که‌این سازمانها برای رسیدن به اهداف مورد نظر به وجودآمده‌اند بسیار متفاوت می‌باشد. از نظر عامه، شهرداری نهادی خدماتی می باشد و این موضوع، جایگاه آن را به سطح بسیار پایینی تنزل داده می باشد.در نظر عامه شهرداری سازمانی می باشد که خدمات شهری ارائه می‌دهد و بهای آن خدمات را دریافت می‌کند(کامیار 1385، ص48).

 مطالعه حقوق مالکانه اشخاص متعاقب اجرای طرح کمیسیون ماده پنج

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته حقوق : مطالعه حقوق مالکانه اشخاص متعاقب اجرای طرح کمیسیون ماده پنج