عنوان پایان نامه : بررسی چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

تکه ای از متن پایان نامه :

ضرورت و اهمیت پژوهش

بارداری، زایمان و سازگاری با نوزاد تازه تولد یافته را شاید بتوان حساسترین مرحله رشد زندگی زنان دانست. در این مقطع زمانی، یک بحران فیزیولوژیک، روحی، روانی و هیجانی به وقوع می پیوندد که باعث سردرگمی و تغییر هویت می گردد.

ترس از زایمان، تولد نوزاد ناهنجار، از دست دادن جذابیت برای همسر و احساس دوگانه نسبت به نگهداری از نوزاد تازه تولد یافته بسیاری از مادران را دچار اضطراب می کند و دوره پس از زایمان و مخصوصا رسد این دوره یک مرحله پر التهاب و پر تنشی برای زوجین می باشد. پس ضرورت این پژوهش در ایران احساس می گردد.

همچنین با در نظر داشتن اهمیت سلامت روانی مادران که تأثیر بسیار پررنگ و مهم در بهزیستی سلامت روانی اعضای خانواده دارند.به عنوان مثال سطح بالای اضطراب مادران در این دوره باعث افزایش اضطراب کودکان شده و منجر به شکل گیری دلبستگی نا ایمن در دوره بزرگسالی می گردد. همچنین انتقال به زیر منظومه والدینی باعث افزایش استرس برای مردان وزنان و کاهش کوتاه مدت رضایت زناشویی برای زوجها می گردد که اگر به خوبی چالشها و تغییرات شناخته نشوند منجربه  نارضایتی های مزمن و حل نشده در خانواده می گردد. پس نیاز می باشد مؤسسات و مراکز روان شناختی و مشاوره در زمینه آماده سازی زوجین برای انتقال از زیر منظومه زن و شوهری به زیر منظومه والدینی خدماتی را به صورت فردی یا گروهی ارائه نمایند لازمه ارائه این‌گونه خدمات شناخت علمی و دقیق چالش‌ها، شناسایی تغییرات مادران در دوره انتقال به مرحله  والدینی می باشد. بنابر این هدف از این پژوهش به توضیح زیر می باشد:

 

  • شناسایی تغییرات، چالش‌ها و نیازهای زنان در دوره انتقال به مرحله والدینی.


 مطالعه چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه