دانلود پایان نامه : بررسی چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

تکه ای از متن پایان نامه :

مطالعه ادبیات روان شناختی و جامعه شناختی نشان داده می باشد که عوامل زیادی بر کاهش رضایت زناشویی در انتقال به مرحله  والدینی تأثیر دارند. عوامل به مدل‌های نظری طبقه بندی شدند. تعارض تأثیر، محدود شدن آزادی، نارضایتی جنسی (توینگ، کمپل و فاستر،2003).

2003؛ گاتمن و کاریر[1]، 2000). به طور مثال کوان و کوان (1992) دریافتند که در حالی که رضایت زناشویی در اکثر زوج‌ها کاهش می‌یابد، ممکن می باشد در 18٪ از زوج‌ها رضایت زناشویی افزایش یابد.

بعضی محققین تایید می‌کنند که زن و شوهر ممکن می باشد تجارب متفاوتی داشته باشند. این محققان مطالعه کردند که آیا کاهش رضایت زناشویی ممکن می باشد با جنسیت تغییر کند. بعضی تحقیقات، اگرچه نه همه، دریافتند ممکن می باشد زنان افت بیشتری در رضایت زناشویی را نسبت به مردان تجربه کنند. (کوان و کوان، 1992؛ سلمل- ارو و ائنولا[2] 2006).

کوان و کوان (1992) دریافتند که رضایت زناشویی در 45٪ از مردان و 58٪ زنان کاهش می‌یابد. به طور کلی، گزارش والدین از رضایت زناشویی به طور شدیدی با هر دو آن‌ها مرتبط می باشد، پیشنهادات و انتقاداتی که مادران و پدران در روش‌های مشابه در ارتباطشان در نظر می‌گیرند. (الیک و هادسون،2003).

درحالی‌که مشارکت زنان در بازار کار از سال 1960 به طور پیوسته افزایش یافته می باشد. اکثریت تحقیقات درمورد الگوهای کاری در طی انتقال به مرحله  والدینی دریافتند که زنان بعد از بچه دار شدن تمایل دارند که کمتر کار کنند. (کوان و کوان،1992؛ سنچز و تامسون[3]،1997).

[1] Gottman & Carrere

[2] Salmela- Aro & Aunola

[3] Sanchez, L., & Thomson, E.


 مطالعه چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه