دانلود پایان نامه : تاثیر تربیتی کانون اصلاح و تربیت در بازپروری کودکان و نوجوانان معارض با قانون

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر مددکاران اجتماعی در طرفداری از کودکان بزه دیده

تکه ای از متن پایان نامه :

مددکاران علاوه بر سلامت جسمی کودک بزه­دیده بایستی به سلامت روانی وی نیز توجه داشته ­باشند. رایج­ترین واکنش­ روانی شناسایی شده بلافاصله پس از بزه­دیدگی، اختلال فشار روانی پس از رویداد آسیب­زا (PTSD  ) می باشد. این اختلال مجموعه­ای از علائم روانی می باشد که پس از مواجه فرد با رویداد آسیب­زا به­وجود می­آید. احتمال بروز این اختلال در همه سنین هست؛ اما این احتمال در کودکان بیش از دیگران می باشد. زیرا آن­ها آستانه تحمل پایین­تری داشته و در نتیجه آسیب­پذیری بیشتری دارند. درمان این اختلال مستلزم به­کارگیری روش­های مختلف روان­درمانی و دارودرمانی می باشد. آن چیز که مددکاران مداخله­کننده در بحران، بایستی درمورد این بیماری بدانند، اولاً علائم و نشانه­های این بیماری در کودکانایجاد امنیت برای کودک می باشد؛ اما این اقدام در همه موارد امکان­پذیر نیست و برای حفاظت از کودک بایستی تدابیر دیگری اندیشید.

در اجرای این تدابیر امنیتی الویت با اقداماتی می باشد که منجربه خروج کودک از محیط خانواده یا قطع ارتباط با آنها نشود[1]. به­همین دلیل مددکاران بایستی کوشش­کنند حتی­الامکان کودک را به والدین خود بسپارند. مددکاران پیش از سپردن کودک به والدین، بایستی از توانایی­های آنها در محافظت از فرزند خود مطمئن شوند ودر صورت لزوم اطلاعات لازم در زمینه حفظ امنیت کودک را در اختیار آنها قرار دهند.

حفظ امنیت کودک هنگامی دشوارتر می گردد که مجرم یکی از والدین او باشد. در این صورت مددکاران بایستی فعالیت های خود را روی والد غیر آزارگر(معمولاً مادر) متمرکز کنند تا او بتواند از فرزند خود نگهداری و محافظت نماید.[2] مددکاران بایستی به مادر کمک کنند تا موقعیت خود را درک کند و کنترل خود را به­دست­آورد. سپس شیوه­های حفاظت از کودک را به او بیاموزند. در صورت عدم دستگیری مجرم، مددکاران بایستی آنها را به جای امنی منتقل کنند و به مادر اطمینان دهند که در صورت بروز مشکل، او را یاری خواهند نمود. علاوه­براین، لازم می باشد مددکاران به مادر یادآوری نمایند که بایستی در نگهداری از کودک دقت کند و در صورت سهل­انگاری در مقابل قانون مسؤول خواهد بود.

1ـ لایحه طرفداری از کودکان و نوجوانان، ماده 50.

2- Bourassa, Chantal (2008), Child Welfare  Workers  Practice  In Cases  Involving  Domestic Violence,  P 3.

تأثیر مددکاران اجتماعی در طرفداری از کودکان بزه دیده

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه حقوق: تاثیر تربیتی کانون اصلاح و تربیت در بازپروری کودکان و نوجوانان معارض با قانون