دانلود پایان نامه حقوق: تاثیر تربیتی کانون اصلاح و تربیت در بازپروری کودکان و نوجوانان معارض با قانون

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر مددکاران اجتماعی در طرفداری از کودکان بزه دیده

تکه ای از متن پایان نامه :

گفتار اول: تاریخچه و چهارچوب مفهومی مددکاری اجتماعی

هم اکنون مددکاری اجتماعی به عنوان رشته ای کاربردی از مقطع فوق دیپلم تا دکترا در بسیاری از کشورها دایر می باشد؛ به گونه­ای که در متجاوز از هفتاد کشور جهان بیش از 450 مدرسه و دانشکده مددکاری اجتماعی هست[1]. امروزه دامنه فعالیت مددکاران اجتماعی از جزئی­ترین امور اجتماعی تا کلی­ترین آن نظیر رفاه کودکان و سالمندان، اختلالات روانی و رفتاری، آسیب­های اجتماعی و …را شامل می­گردد.

درایران برای اولین بار ، در سال 1337 ،«آموزشگاه عالی خدمات اجتماعی تهران» به مقصود تأمین نیروی انسانی لازم برای سازمان­های خدمات اجتماعی، به تربیت مددکاران اجتماعی تا مقطع فوق دیپلم پرداخت[2]. به تدریج، با توسعه ی این مرکز، آموزش های آن به مقطع کارشناسی وسپس کارشناسی ارشد ارتقاء پیدا نمود.

« در اوایل انقلاب  و در جریان انقلاب فرهنگی این آموزشگاه و این رشته تعطیل گردید و تدریس این آموزش­ها، تنها به عنوان شاخه­ای ازعلوم اجتماعی به نام خدمات اجتماعی، در بعضی از دانشگاه ها ادامه پیدا نمود »[3]. اما وجود خلأ علمی در این زمینه و احساس نیاز به حضور مددکاران در عرصه­های مختلف، بار دیگر توجه دست­اندرکاران را به اهمیت و ضرورت وجود رشته مددکاری جلب نموده و تصویب این رشته را در دستور کار شورای عالی برنامه ریزی قرار داد. سرانجام با همت سازمان بهزیستی کشور و وزارت

[1] ـ همان، ص 30.

[2] – همان، ص 33.

[3] – اقلیما، مصطفی، و راهب، غنچه، مددکاری فردی (کار با فرد)، ص 33.

تأثیر مددکاران اجتماعی در طرفداری از کودکان بزه دیده

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه حقوق: تاثیر تربیتی کانون اصلاح و تربیت در بازپروری کودکان و نوجوانان معارض با قانون