دانلود پایانامه ارشد : بررسی رابطه بین مدیریت دانش و جهت گیری استراتژیک با در نظر گرفتن نقش نوآوری و عملکرد93

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه ارتباط بین مدیریت دانش و جهت گیری استراتژیک با در نظر گرفتن تأثیر نوآوری و عملکرد

تکه ای از متن پایان نامه :

های جزئی بیشتری درمورد ماهیت دانش و تسهیل درک آن در اختیار گیرنده بگذارید. روابط نزدیک، به کیفیت اطلاعات مورد مبادله و مطلوبیت حفظ ارتباط و ارزشی‌ که طرفین برای یکدیگر قائلند بستگی دارد. زمانی که دانش به اشتراک گذاشته شده به هنگام، دقیق و مفید باشد، طرفیین تمایل بیشتری به حفظ ارتباط نشان می دهند. پیشینه‌ طولانی روابط گویای کیفیت بالای اطلاعات مبادله شده، رضایت طرفین زیرا زنبور بدون عسل می باشد. این سخن به خوبی هر چه تمام ارزش کاربردی کردن دانش را گوشزد می کند. در واقع پیامبر عظیم الشان اسلام بیان می دارد که زمانی می توان فرآیند دانش را تکمیل شده دانست که آن دانش به حالت اجرایی درآمده باشد. البته عملیاتی کردن دانش با هر وسیله ای مقصود پیامبر نبوده زیرا که خود پیامبر و ائمه بارها بهره گیری درست از دانش و خرد انسانی را به پیروان خود پیشنهاد نموده اند. که این بخش را میتوان در قالب اخلاق دانش سازمانی و احادیث مختلف پیگیری نمود که خارج از محدوده بحث این پژوهش می باشد. به هرحال کاربرد دانش به عنوان آخرین مرحله از مدیری دانش سازمانی مطرح میباشد و ضعف در این بخش موجب ضایع شدن کلیه بخش های قبلی می گردد. شناخت ابزار های مناسب جهت کاربردی کردن دانش و مهم تر از آن ایجاد ساختار مناسب به مقصود اجرای مفاهیم دانش در سطح سازمان می تواند سازمان های را در مدیریت کاربردی کردن دانش خود یاری رسان باشد. یکی از زیر ساخت های مهم در سطح سازمان حمایت فرهنگ سازمانی از مدیریت دانش در سازمان میباشد. در واقع نبود فرهنگ سازمانی مناسب می تواند موجب ضعف اجرای مراحل دانش سازمانی گردد. در ادامه موانع فرهنگی مدیریت دانش و راهکارهای مقابله با آن مطرح می گردد.

2-2-8. اهداف مدیریت دانش

مدیریت دانش یک تعهد و الزام راهبردی برای بهبود اثربخشی سازمانی از طریق بهبود افزایش فرصت های آن می باشد. هدف مدیریت دانش کنترل هزینه نیست(دیویس[1]،1998). بلکه هدف آن به عنوان یک فرآیند، بهبود توانایی سازمان برای اجرای فرآیند های اصلی بصورت کاراتر می باشد.

دانپورت چهار هدف اصلی سیستم های مدیریت دانش را در اقدام به توضیح زیر بیان می کند:

  1. ایجاد انباره ها ومخازن دانش. در این بخش در واقع با ایجاد پایگاه های داده کوشش میشود تا از پراکندگی داده ها و اطلاعات سازمانی جلوگیری به اقدام آید.

بهبود دسترسی به دانش. یکی از راه های مناسب جهت بهره گیری سریع تر از دانش

[1] Davis

 مطالعه ارتباط بین مدیریت دانش و جهت گیری استراتژیک با در نظر گرفتن تأثیر نوآوری و عملکرد93

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد:مطالعه ارتباط بین مدیریت دانش و جهت گیری استراتژیک با در نظر گرفتن تأثیر نوآوری و عملکرد