بررسی چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی-دانلود پایانامه ارشد

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

تکه ای از متن پایان نامه :

 

مذهب و معنویت

اعتقادات مذهبی بر ارتباطات در خانواده می‌تواند تأثیر بگذارد. به طور مثال خانواده های مسیحی به نشان دادن تأثیر‌های جنسیتی خاص تمایل دارند (کولانر[1]،2009). تأثیر‌های جنسیتی با رضایت زناشویی و ارتباطات پذیرا و باز گره خورده می باشد (ویلکوکس و نوک[2]،2006).

در این تعریف برکت شامل مجموعه ای از هیجان‌ها، اندیشه‌ها، رفتارها و احساس‌هایی می باشد که به طور وسیع با سلامت و بهداشت روانی خانواده در ارتباط هستند (وسایل الشیعه، ج 21، ص 355).
از مجموع آیات و روایات بهره گیری می‌گردد که فرزندان مواهب و نعمت‌های الهى براى والدینند. پدر و مادرها اگر به وظایف خود، در قبال آن‌ها به درستى اقدام کنند می‌توانند از این نعمت‌های الهى هم زیرا سایر نعمت‌ها بهره‌مند شوند (وسایل الشیعه، ج 21، ص 355).

مطالعات کلونر[3] (2009) نشان دادند که انطباق و هماهنگی خانواده با اعتقادات مذهبی، هنجارهای خانواده را تقویت می‌کند. به علاوه، حضور در مراسم مذهبی می‌تواند فواید زیادی برای زنان در تأثیر‌هایشان به عنوان همسر و مادر داشته باشد. حضور مذهبی نشان می‌دهد به زنان در مورد تعالیمی که مادر بودن یک ندای الهی[4] یا یک وظیفه مقدس[5] می باشد. اکثر آموزه های مذهبی بر اهمیت باروری و پرورش کودک تاکید می‌کنند. به علاوه تعالیم مذهبی بر ارزش روابط زناشویی و والد – فرزندی سالم تاکید دارند. به علاوه گروه‌های مذهبی تسهیلاتی را برای خانواده‌ها دارای کودک پیشنهاد می‌دهند، به طور مثال یادگیری یا برنامه[1] Colaner

[2]Wilcox & Nock

[3] Colaner

[4] divine calling

[5] sacred duty


 مطالعه چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه