بررسی چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی-پایانامه کارشناسی ارشد

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

تکه ای از متن پایان نامه :

 (لیبلموم[1]،2002)؛ به علاوه، بعضی از زنان ارتباط جنسی در طی بارداری را به ویژه در طی دو سه ماهه اول زمان مادران در خانه احساس انزوا می‌کنند و نسبت به ارتباطات همسرانشان با منابع بیرون از خانه احساس حسادت می‌کنند. در نتیجه هر دو زوج احساس رها شدگی می‌کنند.

در همین حال، زنان در حال بهبود جسمانی بعد از تولد نوزاد هستند. بسیاری از مادران نوسانات هیجانات را به طور گسترده تجربه می‌کنند و شاهد افسردگی بعد از زایمان هستند (کوان،1996).

زنان به طور کلی درد در سه منطقه از بدنشان را اظهار می‌کنند: سینه، شکم و عجان[2]، (میان دو راه) (پیسی 2004). از شرایط فیزیکی طولانی مدت مانند خشکی واژن، و … می‌تواند باعث دردناک شدن و ناراحتی در صمیمیت جنسی گردد (دیکسون، بوس و پاول[3]،2000 ). مراقبت همیشگی از فرزند بر پاسخ به صمیمیت جنسی تأثیر می‌گذارد. شیردهی تولید استروژن را سرکوب می‌کند، هورمونی که به توانایی زنان در پاسخ فیزیکی به برانگیختگی جنسی کمک می‌کند (بانکرافت[4]،1989). به علاوه، مادران شیر ده با تحریک جنسی سینه احساس ناراحتی می‌کنند (آلدر[5]،1994). به علاوه بسیاری از مادران احساس عدم جذابیت می‌کنند (پیسی،2004).

روابط در حال تغییر بین فردی زوجین بر صمیمیت جنسی در انتقال به مرحله  والدینی تأثیر می‌گذارند و رضایت زناشویی در طی این دوران کاهش پیدا می‌کند (لارنس و کاب، راتمن و راتمن[6]،2008). در عین حال کیفیت روابط و زمینه صمیمیت جنسی بر پاسخ‌های جنسی زنان تأثیر زیادی می‌گذارد. (لیبلیوم[7]،2002). همان‌طور که کوان و کوان (1992) اظهار کردند «احتمالاً بزرگ‌ترین عامل مداخله گر در[1] Leiblum

[2] breasts, abdomen, and perineum

[3] Dixon, Booth, & Powell

[4] Bancroft

[5] Alder

[6] Lawrence, Cobb, Rothman, & Rothman

[7] Leiblum


 مطالعه چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه