بررسی چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی- پایانامه ارشد

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

تکه ای از متن پایان نامه :

یا منابع به اندازه کافی ندارد. غرق شدن بیش از حد در این تأثیر ممکن می باشد سبب مشکلاتی برای والدین گردد (مولر، هوانگ و ویکبرگ[1]،2008). احساس غرق شدن در تأثیر در طی انتقال به مرحله  والدینی می‌تواند با برنامه ریزی جهت بارداری تسهیل گردد. برای زوج‌ها، بارداری برنامه ریزی شده احساس غرق شدن در تأثیر جدید را کاهش می‌دهد و رضایت از والدینی را افزایش می‌دهد. در بارداری‌های برنامه ریزی شده، مردان متأهل رضایت بیشتری از تأثیر والدینی خود ابراز می‌کنند (لچنس – گرزیلا و بوچارد[2]،2009). در مقایسه رضایت والدینی زنان تحت تأثیر بارداری برنامه ریزی شده یا وضعیت زناشویی آن‌ها نمی‌باشد. در عوض، «رضایت مادران جدید بستگی به میزان پذیرش تأثیر از جانب همسرشان دارد» (لچنس – گرزیلا و بوچارد[3]،2009). به طوری که رضایت از خودشان بسیار زیاد به رضایت از همسرشان بستگی دارد. این یافته‌ها نشان می‌دهد بارداری برنامه ریزی شده و غرق شدن در تأثیر عامل مهمی برای در نظر گرفتن رضایت هر دو والد می‌باشد.

 

صمیمیت هیجانی و جنسی

بسیاری از زوج‌ها در طی انتقال به مرحله  والدینی صمیمیت جنسی شان تعدیل می‌گردد. در طی بارداری، از زوج‌ها خواسته گردد که از آمیزش جنسی به خاطر علت های پزشکی و عوارضی از قبیل خونریزی واژینال، انبساط زود دهانه رحم[4]، یا چند قلو زایی پرهیز کنند (رید[5]،1999). با این حال، اکثر زوج‌ها می‌توانند با خیال راحت به صمیمیت جنسی ادامه دهند. بارداری می‌تواند با تاکید بر تمایلات جنسی باشد[1] Moller, Hwang, & Wickberg

[2] Lachance-Grzela & Bouchard

[3] Lachance-Grzela & Bouchard

[4] early cervical dilatation

[5] Read


 مطالعه چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه