بررسی حقوق مالکانه اشخاص متعاقب اجرای طرح کمیسیون ماده پنج-پایانامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه حقوق مالکانه اشخاص متعاقب اجرای طرح کمیسیون ماده پنج

تکه ای از متن پایان نامه :

 

  1. اظهارنظر نسبت به پیشنهادها و لوایح شهرسازی و مقررات مربوط به طرح‌های جامع شهری که شامل منطقه‌بندی، نحوه بهره گیری از زمین، تعیین مناطق صنعتی و بازرگانی، اداری، مسکونی، تأسیسات عمومی، فضای سبز و سایر نیازمندی‌های عمومی شهر می باشد.
  2. مطالعه نهایی طرح‌های جامع شهری و تغییرات آنها خارج از نقشه‌های تفصیلی.
  3. تعیین معیارها و ضوابط و آیین نامه‌های شهرسازی (همان، ماده4 )

ب- وظایف معاونت شهرسازی و معماری

نظر به‌اینکه اجرای وظایف شورای عالی شهرسازی و معماری ایران از طریق دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران پیگیری و اجرا می‌گردید. قانونگذار وزارت راه و شهرسازی را مکلف کرده که در تشکیلات خود واحدی تحت نظر معاونت شهرسازی و معماری آن وزارتخانه‌ایجاد کند تا وظایف ذیل را انجام دهد و چگونگی این وظایف تحت نظر معاونت شهرسازی و معماری وزارتخانه به توضیح زیر می باشد:

1- مطالعه و اظهارنظر در مورد طرح‌های جامع شهری از طریق کمیته‌های فنی که اعضای آن به انتخاب شورای عالی شهرسازی و معماری و موسسات ذیربط تعیین می‌شوند.‏

2- تهیه معیار‌ها و ضوابط آیین نامه‌های شهرسازی.‏

3- نظارت در تهیه طرح‌های جامع و تفصیلی و جلب نظر شوراهای اسلامی شهر و شهرداری‌های مربوط در حین تهیه طرح‌های تفصیلی.

4- نظارت در اجرای مراحل مختلف طرح‌های تفصیلی شهری.

دادگاه‌های عمومی می باشد. این دادگاه‌ها صلاحیت رسیدگی به کلیه اختلافات را حتی اگر اختلاف، بین یک دستگاه عمومی و شخص باشد، دارند مگر این‌که در قانون، برای رسیدگی به اختلاف بین دستگاه عمومی و شخص، مرجع خاصی پیش‌بینی‌شده باشد (همان؛ 297).

علاوه بر دادگاه‌های عمومی که اصولاً صالح به رسیدگی به اختلافات فی‌مابین اشخاص هستند، مراجع دیگری نیز وجود دارند که حسب قوانین و مقررات مربوطه، صلاحیت رسیدگی به اختلافات مابین نهادهای عمومی رادارند. این مراجع از این نظر از.مراجع عمومی جدا هستند که ‌یا صرفاً جهت رسیدگی به اختلافات

 مطالعه حقوق مالکانه اشخاص متعاقب اجرای طرح کمیسیون ماده پنج

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته حقوق : مطالعه حقوق مالکانه اشخاص متعاقب اجرای طرح کمیسیون ماده پنج