پایان نامه درباره : بررسی چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

تکه ای از متن پایان نامه :

تحقیقات تفاوت‌های جنسی در طی دوران گذار به والدینی را نشان می‌دهند به طوری که رضایت زناشویی آغاز در زنان و سپس در مردان کاهش می‌یابد. (بلسکی، پنسکی،1988). عوامل زیادی بر رضایت تئوری سیستم‌های خانواده

شناخت خانواده به عنوان سیستم پیچیده یک مبنای نظری را برای کاوش در انتقال به مرحله والدینی فراهم می سازد.  بوندز و گوندلی[1] (2007) تئوری سیستم‌های خانواده را به عنوان یک کل سازمان یافته متشکل از خرده سیستم می‌دانند. «به عنوان مثال خرده سیستم‌های زناشویی، سیستم والدینی و والد – فرزندی می‌باشد که به یکدیگر وابسته هستند. از آن جایی که اعضای خانواده جزیی از سیستم پویا می‌باشند، تغییرات در آن سیستم افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. (گالوین، بایلوند و برومل[2]،2008). از طریق ارتباط، اعضای خانواده معانی مشترک ایجاد می‌کنند. طوری که اعضا به راحتی معانی موجود در خانواده خودشان را درک می‌کنند. تئوری سیستم‌های خانواده شناخت مرحله انتقال به مرحله  والدینی را از طریق چندین مفهوم کلیدی مطرح ساخت. تئوری سیستم‌ها فرض می‌کند خانواده‌ها به واسطه وابستگی متقابل مشخص می‌شوند. در هر سیستمی هر قسمت برای عملکرد کامل به دیگری وابسته می باشد. به نوبه خود اجزای فردی، یک کل را می‌سازند که بزرگ‌تر از اجزای آن می‌باشد. در خانواده، تغییر در یک عضو بر اعضای دیگر نیز تأثیر دارد. (گالوین، دیکسون[3]، مروو،2006). به طور مثال اگر یکی از اعضای خانواده، شغلش را از دست بدهد تمام اعضای خانواده به واسطه از دست دادن درآمد تحت تأثیر قرار می‌گیرند. اگر یکی از فرزندان خانواده ازدواج کند، خانواده از اضافه شدن عضو جدید تأثیر می‌پذیرد. به همین ترتیب، هنگامی که زنی برای اولین بار باردار می‌گردد جمع دو نفری آن‌ها توسط عضو جدید تحت تأثیر قرار می‌گیرد (کاکس وپلی[4]،1997). زوج‌ها همچنین می‌پذیرند که دو خرده سیستم 1- والد و فرزندی 2- والدینی به کل خانواده آن‌ها اضافه شده می باشد (بوندز و گوندلی،2007). در[1] Bonds, D. D., & Gondoli, D. M.

[2] Galvin, K.M., Bylund, C.L., & Brommel, B.J.

[3] Galvin, Dickson, & Marrow

[4] Cox.m.j., paley,B.


 مطالعه چالش‌ها، تغییرات و رضایت زناشویی زنان در انتقال به مرحله والدینی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه