پایان نامه ارشد : چالش های موجود در پیشگیری ازسرقت های مقرون به آزار

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :چالش های موجود در پیشگیری ازسرقت های مقرون به آزار

تکه ای از متن پایان نامه :

یکی از مهمترین دشواریها، «معضلات مربوط به آمار جنایی و متفرّعات مربوط به آن» می باشد. با عنایت به اینکه خمیر مایه ی اصلی پرداختن به مباحث پیشگیری، خصوصاً در حوزه ی جرائم خشن، وجود آمار جنایی تقریباً دقیق می باشد؛ با این حال؛ اولاً؛ با توجّه به نوع نگاهی که در دستگاههای امنیّتی نسبت به آمار جنایی هست، (نگاه صرفاً امنیّتی) این اطّلاعات، به راحتی در اختیار پژوهشگران و محقّقان قرار داده نمی گردد؛ (در مباحث مربوط به آمار جنایی به تفصیل به آن پرداخته ایم) ثانیاً؛ بر فرض وجود آمار جنایی، آمارهای مذکور از ضریب اطمینان و دقّت بالایی برخوردار نیستند.

از دشواریهای دیگری که در راه انجام پژوهش با آن مواجه بوده ایم، موضوع «تعدّد و تورّم قوانین کیفری»- که بعضاً نیز با هم متعارض می باشند،- بوده می باشد. جالب آنکه در اَثنای انجام این پژوهش، بعضی از قوانین مورد استناد، دستخوش تغییرات شدند که نگارنده، ناگزیر از اصلاح مباحث مربوط به آن بوده می باشد.[1]

«نگاههای متفاوت به بزه سرقت مقرون به آزار یا تهدید در ابعاد مختلف، (تعریف، برخورد و …) عدم وجود ادبیّات مشترک بین دستگاه قضایی و پلیس در این خصوص و نیز عملکرد متفاوت شعب دادسرا و دادگاهها»، از دشواریهای دیگر پیش رو، در انجام این پژوهش بوده اند.

 

  1. روش پژوهش

مجموعه ی پیش رو، تحت عنوان «چالشهای موجود در پیشگیری از سرقت های مقرون به آزار»، ارائه گردیده می باشد. همان طور که در قسمت های مختلف مربوط به ساختار پژوهش، اشاره گردید، هدف دنبال

 

 

[1] – به عنوان مثال، از ابتدای شروع نگارش این پایان نامه، قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمّات، (که در بحث حمل سلاحهای سرد نامتعارف، مورد استناد قرار گرفته می باشد) در دو نوبت، دستخوش تغییر و اصلاح قرار گرفت؛ مرحله ی اوّل، بخشنامه ای بود که در راستای تبصره ی 2 ماده ی یک قانون تشدید مجازات قاچاق اسلحه و مهمّات و قا چاقچیان مسلّح مصوب 26/11/1350، در تاریخ 26/3/1389 توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلّح، مصادیق سلاح سرد و شکاری را اعلام نمود؛ و مرحله ی دوّم، قانون صدرالإشاره با قانون جدیدی که مجلس شورای اسلامی در تاریخ 7/6/1390، تصویب و در تاریخ 23/6/1390، به تأیید شورای نگهبان رسید، به صورت کلّی مُلغی گردید!!

 

«چالشهای موجود در پیشگیری ازسرقت های مقرون به آزار»91

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه