دانلود پایان نامه حقوق: تاثیر تربیتی کانون اصلاح و تربیت در بازپروری کودکان و نوجوانان معارض با قانون

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر مددکاران اجتماعی در طرفداری از کودکان بزه دیده

تکه ای از متن پایان نامه :

– خانواده ضداجتماعی : این خانواده واجد ارزش­هایی به شدت مغایر با ارزش­های اجتماعی می­باشد و رفتارهای نامطلوب را تشویق می­کند.

یکی از موضوعات مهمی که در تشکیل پرونده شخصیت بایستی مد نظر مددکاران قرار بگیرد، توجه والدین نسبت به تربیت کودک می باشد. بعضی از خانواده­ها، تنبیه بدنی شدید و رفتار خشونت آمیز با کودک را یک روش تربیتی مؤثر می­دانند. بعضی نیز معتقدند عدم در نظر داشتن نیازهای کودکان باعث افزایش توانایی­های آنها در مقابله با سختی­های زندگی آینده می­گردد. توجه مددکار اجتماعی به اعتقاداتی از این­دست، می­تواند مرجع قضایی را در درک صحیح عوامل بزه­دیدگی کودک یاری نماید.

د : وضعیت اجتماعی

وضعیت اجتماعی شامل مواردی زیرا وجهه اجتماعی کودک و خانواده وی، شغل افراد خانواده و موقعیت اجتماعی آنان، داشتن یا نداشتن سوء پیشینه کیفری، تعلق آنها به گروهها یا فرقه­های خاص، نحوه رفتار آنان در محیط سکونت، کار، تحصیل و متقابلاً نوع روابط دیگران با آنها می­باشد.

مشخصات دوستان صمیمی، رفتار و وجهه اجتماعی آنان و مطالعه فضای اجتماعی حاکم بر محل سکونت، کار، تحصیل و … نیز در تشریح وضعیت اجتماعی حائز اهمیت می­باشد. در صورتی که مددکار اجتماعی به این نتیجه برسد که یکی از عوامل بزه­دیدگی کودک، آمد و شد او یا خانواده اش به محیطی خاص می باشد، دادگاه می­تواند ضمن صدور حکم، آنها را از آمد و شد به آن محل باز دارد.

الف: همکاری­ با مرجع قضایی­درفراهم­آوردن امکان مشارکت کودک بزه­دیده درفرایند رسیدگی

کودکان آسیب­پذیری بیشتری داشته و بیش از دیگران در معرض خطرات ناشی از بزه­دیدگی دومین قرار دارند، به همین دلیل امروزه بسیاری از کشورها، شیوه های آسان­تر و منعطف­تری را برای مشارکت دادن کودکان در فرایند رسیدگی اتخاذ می­کنند.

تأثیر مددکاران اجتماعی در طرفداری از کودکان بزه دیده

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه حقوق: تاثیر تربیتی کانون اصلاح و تربیت در بازپروری کودکان و نوجوانان معارض با قانون