بررسی حقوق مالکانه اشخاص متعاقب اجرای طرح کمیسیون ماده پنج -دانلود

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه حقوق مالکانه اشخاص متعاقب اجرای طرح کمیسیون ماده پنج

تکه ای از متن پایان نامه :

 

واقعیت این می باشد که شهرداری یک نهاد عمومی غیردولتی با شخصیت حقوقی مستقل می باشد که به حکم قانون مامور به انجام بعضی خدمات عمومی بسیار مهم در محدوده قانونی و حریم شهرها به عنوان واحدی از تقسیمات کشوری و تجلی‌گاه اصلی زیست جمعی اجتماعات بشری در زندگی امروزی شده می باشد. در حقیقت، در تعریف شهرداری می‌توان آن را سازمانی غیردولتی و غیرانتفاعی و مردمی دانست که اداره و مسؤولیت و مدیریت امور شهری را با مجوز دولت و با امکانات مردمی به دست آورده تا به مقصود ایجاد و اداره کردن تأسیسات عمومی و وضع و اجرای نظامات شهری و تأمین نیازمندیهای مشترک محلی فعالیت کند و هزینه خدماتی را که به آن واگذار  گردیده با اسلوبی منطقی و عادلانه بین سکنه شهر و بهره گیری کنندگان از خدمات تقسیم نماید.

تعریف کلی و اساسی شهرداری در ایران اینگونه می‌باشد: شهرداری موسسه‌ای عمومی، غیر دولتی و مستقل می باشد که به موجب قانون در شهرها تشکیل می‌گردد و عهده دار امور محلی و اداره خدمات به شهروندان و سکنه شهری می‌باشد.به موجب ماده 3 قانون شهرداری، شهرداری شخصیت حقوقی مستقلی دارد(کامیار 1385، ص48). در ایران در سال 1286 شمسی نخستین قانون شهرداری به نام قانون بلدیه به تصویب رسید. در سالهای 1308، 1309، 1328، و در نهایت 1334، اصلاحاتی در این قانون صورت بند چهارم- شورای عالی شهرسازی و معماری ایران

‏ این شورا برای متناسب کردن برنامه‌های شهرسازی به مقصود ایجاد محیط زیست بهتر برای مردم و همچنین به مقصود اعتلای هنر معماری ایران و رعایت سبک‌های مختلف معماری سنتی و ملی و ارائه ضوابط و جنبه‌های اصیل آن با در نظر گرفتن روش‌های جدید علمی و فنی و در نتیجه‌ی افتن شیوه‌های اصولی و مناسب ساختمانی در نواحی گوناگون کشور با در نظر داشتن شرایط اقلیمی و طرز زندگی و مقتضیات محلی در سال ۱۳۵۱ تأسیس شده می باشد(ماده 1قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی ومعماری).

الف- وظایف شورای عالی شهرسازی و معماری ایران

  1. مطالعه پیشنهادهای لازم در مورد سیاست کلی شهرسازی ایران.

 مطالعه حقوق مالکانه اشخاص متعاقب اجرای طرح کمیسیون ماده پنج

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته حقوق : مطالعه حقوق مالکانه اشخاص متعاقب اجرای طرح کمیسیون ماده پنج